W Internecie możemy znaleźć wiele rodzajów miejsc noclegowych. Każde miejsce ma swoje plusy i minusy, w tym artykule przedstawię Ci zalety i wady zakwaterowania w hotelu.

Zalety i wady

Lokalizacja:

Zaleta: Hotele najczęściej są położone w bardzo dogodnych lokalizacjach, np. w centrum miasta, w pobliżu dworców autobusowych czy kolejowych. Daje nam to możliwość wyboru najdogodniejszej opcji.

Wada: Lokalizacja jest także związana z ceną wynajęcia pokoju. Jeżeli hotel znajduje się w centrum miasta, to oczywistym jest, że cena za nocleg będzie dużo wyższa.

Anonimowość:

Zaleta: Podczas spędzania urlopu w hotelu każdy ceni sobie ciszę i możliwość oderwania się od życia codziennego, uniknięcia ciekawskich spojrzeń znajomych oraz niewygodnych pytań.

Wada: Jeśli spotkasz kogoś znajomego, to i tak zostaniesz rozpoznany.

Przygotowywanie posiłków:

Zaleta: Nie musisz rozmyślać o tym, jakie przygotować posiłki dla rodziny czy trzeba zrobić zakupy, ani o tym czy będzie każdemu smakowało Twoje danie. Hotel zapewnia wyżywienie w postaci śniadań oraz dodatkowo płatnych obiadów i kolacji.

Wada: Śniadania wliczone w nocleg są zazwyczaj drogie, co podnosi koszt wynajęcia pokoju. Często także posiłki te są niskiej jakości i nie są smaczne.

Atrakcje hotelu:

Zaleta: Większe hotele zapewniają gościom dostęp do atrakcji takich jak: basen, bilard, tenis ziemny, tenis stołowy, kręgielnia, sauna, fryzjer, salo kosmetyczny, siłownia, itp. Jest to bardzo fajne rozwiązanie dla osób, które nie chcą spędzać wolnego czasu poza hotelem.

Wada: Wzrasta cena wynajęcia noclegu. Często hotel oferuje bezpłatnie tylko kilka atrakcji, reszta jest dodatkowo płatna.

Obsługa:

Zaleta: Wynajmując pokój nie musisz go sprzątać, zmieniać pościeli. Obsługa zawsze stara się nam udzielić pomocy na najwyższym poziomie.

Wada: Serwis pokojowy nie zawsze przykłada się do swoich obowiązków należycie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *