Hotele są miejscem, gdzie różni ludzie przychodzą nocować podczas wakacji, urlopu, czy nawet zwykłych wyjazdów firmowych i nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak różne standardy mogą one mieć. Coś, co dla nas jest po prostu oczywiste, dla innych może okazać się zwykłą stratą czasu. I ci drudzy nawet nie zdają sobie sprawy, jak bardzo może to nam zagrozić.

Reporterzy z Inside Edition zaczęli chodzić do hoteli, aby sprawdzić, które z nich zmieniają pościel w pokojach po każdym jednym gościu. Gdy mieli wychodzić się wymeldować, malowali na prześcieradłach napis „I Slept Here” (Spałem tutaj) przy pomocy bezbarwnej farby, którą można zobaczyć tylko w świetle ultrafioletowym. Następnego dnia inny redaktor przychodził do tego samego hotelu i wynajmował dokładnie ten sam pokój. Gdy tylko wchodził do pokoju i sprawdzał prześcieradło, przy pomocy latarki z ultrafioletem, dokonał makabrycznego odkrycia. Napis, który został namalowany dzień wcześniej znajdował się dokładnie w tym samym miejscu. Wezwana właścicielka hotelu twierdziła, że to nie mogło się wydarzyć, ponieważ według standardów hotelu, pościel miała być zmieniana codziennie i to najprawdopodobniej zwykły błąd i pościeli nie zmieniono tylko w tym pokoju.

W każdym kolejnym hotelu historia się powtarzała – malowanie prześcieradła, z czasem również poduszek, następnego dnia inspekcja, która zazwyczaj pokazywała podobne rezultaty. Jak się okazało, wiele hoteli nie przestrzega podstawowych zasad higieny, czyli zmiany pościeli po gościach. Co prawda, poduszki zazwyczaj były zmieniane, natomiast prześcieradła pozostawały brudne i zapewne nie były prane, dopóki ślady nie były widoczne gołym okiem.

Zmiana pościeli, jeśli używają jej zupełnie obcy ludzie, jest wręcz obowiązkowa. Pamiętajmy, że wiele chorób przenosi się poprzez bakterie i wirusy, a zmiana i pranie pościeli przeciwdziała przenoszeniu się ich na inne osoby. I teraz rodzi się pytanie, czy to rzeczywiście zwykły ludzi błąd i niewiedza? A może właściciele starają się ciąć koszty, ponieważ hotelu po prostu nie stać na to, żeby codziennie prać każde prześcieradło? Czy może jednak kierują się zwykłą pazernością?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *